Posted on

Żywność dostępna na rynku jest niestety żywnością wysokoprzetworzoną. Jej producenci starają się wydłużać okres przydatności do spożycia produktów spożywczych, dodając do nich środki konserwujące i stabilizatory oraz stosując modyfikacje genetyczne. W procesie przetwarzania żywności wiele witamin i składników mineralnych ulega zniszczeniu, a w zamian dodaje się sztuczne.

Obserwujemy także nadmierne spożywanie leków i suplementów, w których skuteczność konsumenci mocno wierzą za sprawą reklam w mediach, natomiast warzywa, owoce i naturalne soki, mimo że tak dostępne, nie cieszą się popularnością. Szczególnie narażone są dzieci i młodzież.

Przyczyny choroby

Dieta bogata w żywność wysokoprzetworzoną, którą stanowią głównie węglowodany proste, tłuszcze utwardzane, kwasy tłuszczowe nasycone oraz brak witamin i składników mineralnych naturalnego pochodzenia sprzyja niszczeniu naturalnej flory bakteryjnej jelit. Dodatkowo masowo przepisywane antybiotyki doprowadzają do dysbiozy i rozrostu grzybów w jelitach, czego efektem jest pogłębiająca się drożdżyca.

Choroba ta objawia się m.in. trądzikiem, łuszczącą się skórą, przewlekłymi bólami głowy, stanami przewlekłego zmęczenia, bólami kostno – stawowymi, przewlekłymi schorzeniami dróg oddechowych, alergią, nerwowością, trudnością w przyswajaniu wiedzy, nadpobudliwością psychoruchową czy zaburzeniami snu.

W okresie spadku odporności organizmu przy towarzyszącej antybiotykoterpii dochodzi do rozrostu grzybów Candida Albicans, rozwija się grzybnia, która z łatwością wrasta w tkanki, powodując mikronadżerki i wytwarza toksyny, które dodatkowo osłabiają układ immunologiczny i wywierają negatywny wpływ na Ośrodkowy Układ Nerwowy.

Leczenie

Leczenie organizmu z Candidy jest procesem długotrwałym wymagającym wielu poświęceń, cierpliwości i wytrwałości. Stosowanie zbilansowanej diety, zmiana stylu życia i eliminacja przede wszystkim żywności z dużą zawartością substancji słodzących (cukier, syrop glukozowo fruktozowy) przynosi bardzo pozytywne efekty w odzyskiwaniu zdrowia.

Na początku leczenia należy wybierać produkty bezglutenowe oraz wyeliminować mleko krowie i jego produkty jak śmietana, sery białe i żółte. Można spożywać naturalne maślanki, kefiry i jogurty. Pieczywo najlepiej wybierać bez sztucznych dodatków, bez drożdży na naturalnym zakwasie, razowe, z pełnego przemiału. Mięso powinno się piec samemu, unikając gotowych wędlin. Jaja są bardzo dobrym źródłem pełnowartościowego białka oraz wielu witamin i składników mineralnych dlatego nie należy ich eliminować, a jedynie ograniczyć spożycie do 2/tydzień. Stałym elementem diety powinny być surówki z warzyw surowych i w ograniczonej ilości owoce. Korzystne działanie wykazuje czosnek, który hamuje dostarczanie substancji odżywczych do grzyba, co doprowadza do jego obumierania. Również pozytywne działanie posiada sok z owoców noni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *