Zdjęcie przed wizytą u dietetyka:

Pani Joanna to waleczna i mądra młoda kobieta, która się nie poddaje.

Dobre nastawienie jest kluczem do sukcesu. Pani Joanna wiedziała czego chce, dobra motywacja zaprowadziła ją do gabinetu, a odpowiednio dobrany plan działania pomógł zrealizować jej cele. Dzięki zmianie nawyków żywieniowych Pani Asi udało się schudnąć 16 kg w 6 miesięcy. Jeszcze zostało 5-6 kg do osiągnięcia wymarzonej sylwetki, ale już teraz moja pacjentka czuje dumę ze swoich osiągnięć.

Pani Asia zmagała się z nadwagą od dzieciństwa, w najbliższej rodzinie występuje problem otyłości i cukrzycy więc dodatkowo istnieje obciążenie genetyczne. Mimo, że nawyki żywieniowe innych członków rodziny nie były najlepsze, to Pani Asia postanowiła wyjść temu naprzeciw i zmienić swój sposób odżywiania. Oczywiście zmienić swoje „zachowanie” nie jest łatwo, potrzeba czasu, cierpliwości i wytrwałości. Pozytywne nastawienie nigdy nie opuszczało mojej bohaterki, każdy najmniejszy cel jeśli jest osiągnięty dodaje nam sił i motywacji.

Rola dietetyka jest częścią całej terapii, która dzieje się przede wszystkim w głowie pacjentki i tutaj bardzo się cieszę, że nasza współpraca tak dobrze się układa. Dieta musi być przede wszystkim zbilansowana i dopasowana indywidualnie do potrzeb, ale powinna także być smaczna. Schudnięcie ma nie tylko wymiar estetyczny ale głównie zdrowotny i psychologiczny. Większa akceptacja własnego ciała to wyższa samoocena i pewność siebie, którą widać u Pani Asi.

Zdjęcie po utracie 16kg: